Przejdź do treści Skocz do menu Dodatkowe informacje

 

Logo - Kapitał ludzki, Narodowa Strategia SpójnościLogo - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie GdańskimLogo - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny

Człowiek - najlepsza inwestycja

Aktualności projektu „Stacja- Pomoc Rozwój Radość”

Dnia 31 lipca 2013 roku z bardzo dobrymi wynikami 2 osoby niepełnosprawne zakończyły udział w zajęciach kursu fotograficznego. Uczestnicy kursu pozyskali umiejętności pozwalające na wykonywanie fotografii przy wykorzystaniu różnorodnych technik wykonywania zdjęć. Zajęcia odbywały się w profesjonalnym zakładzie fotograficznym i w plenerze.

Ponadto dnia 31 lipca br. przeprowadzono również egzamin praktyczny sprawdzający umiejętności kierowania wózkiem jezdniowym z napędem silnikowym wraz z bezpieczną wymianą butli gazowej oraz test teoretyczny z zagadnień omawianych podczas zajęć kursu. Trzech uczestników nabyło uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych oraz otrzymało stosowane zaświadczenia w języku polskim i certyfikat w języku angielskim ważny na terenie całej Unii Europejskiej.  

W dniach 17-30 sierpnia 2013r. odbędzie się turnus rehabilitacyjny zorganizowany dla 19 osób niepełnosprawnych, którego celem jest poprawienie kondycji psycho-ruchowej i zdrowotnej uczestników projektu oraz integracja. Turnus odbywać się będzie w NZOZ Pomorskim Centrum Rehabilitacji „Panorama Morska” w Jarosławcu.