Przejdź do treści Skocz do menu Dodatkowe informacje

 

Logo - Kapitał ludzki, Narodowa Strategia SpójnościLogo - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie GdańskimLogo - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny

Człowiek - najlepsza inwestycja

Aktualności projektu „Stacja – Pomoc Rozwój Radość”

Z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęły się nowe zajęcia w ramach projektu systemowego „Stacja - Pomoc Rozwój Radość” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji przez powiatowe centrum pomocy rodzinie.

W dniu 7 września 2013r. rozpoczął się kurs decoupage. Uczestniczy w nim 14 osób. Podczas kursu uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami pracy m.in. malowania, lakierowania, foliowania, złocenia i postarzania przedmiotów. Do pracy wykorzystane będą: serwetki, drewno, korek, metal, szkło, przedmiot ceramiczny, itp. Ozdobione zostaną szklane wazony i talerze, metalowe puszki, szkatułki, bransoletki, zakładki do książek, podkładki pod kubek, postarzone zostaną ramki do zdjęć i wykonane będą ikony. Zajęcia odbywają się w grupach i potrwają do dnia 8 października.

Ponadto, od dnia 13 września 2013r. kilkunastu uczestników projektu rozpoczyna naukę obsługi komputera. Dzięki uczestnictwu w zajęciach kursanci zdobędą nowe umiejętności (grupa początkująca), podniosą swoje kwalifikacje (grupa zaawansowana), co da im możliwość poprawy sytuacji na rynku pracy.

Natomiast w dniu 30 sierpnia br. zakończył się 14-dniowy turnus rehabilitacyjny, w którym wzięło udział 18 osób niepełnosprawnych. Przeprowadzono szereg zabiegów fizjoterapeutycznych: masaż suchy i wirowy, drenaż limfatyczny, krioterapia miejscowa, inhalacje solankowe, sollux, hydromasaż, gimnastyka w wodzie i na świeżym powietrzu, spacer z kijkami Nordic Walking i wiele zajęć dodatkowych w postaci warsztatów grupowych.

Celem wszelkich działań realizowanych na rzecz podopiecznych PCPR w ramach projektu „Stacja- Pomoc Rozwój Radość” jest wzrost poziomu aktywności społecznej i umiejętności zawodowych, poprawa kondycji psycho-ruchowej i zdrowotnej. Działania te są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszystkim uczestnikom rozpoczynającym szkolenia życzymy powodzenia.