Przejdź do treści Skocz do menu Dodatkowe informacje

 

Logo - Kapitał ludzki, Narodowa Strategia SpójnościLogo - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie GdańskimLogo - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny

Człowiek - najlepsza inwestycja

Zakończył się kurs decoupage

Wykonywanie zdobień na szkle, ceramice i metalu, wykonywanie biżuterii, tworzenie spękać na przedmiotach ,wykonywanie ikony - to tylko niektóre z zagadnień, którymi dwa miesiące zajmowali się uczestnicy kursu decoupage, zorganizowanego w ramach projektu ”Stacja- Pomoc Rozwój Radość” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W kursie wzięło udział łącznie 14 osób, podzielonych na dwie małoliczne grupy szkoleniowe. Ilość godzin szkolenia wyniosła 32 na grupę. Frekwencja na zajęciach była bardzo dobra.

Pozyskane umiejętności kursanci mogą wykorzystać w przyszłości sprzedając swoje wyroby. Ponadto decoupage to także wspaniałe hobby, sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu, możliwość rozwinięcia talentów manualnych i przede wszystkim niezła frajda. Niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane z odrobiną chęci i fantazji przedmioty stanowią jedyną w swoim rodzaju sztukę, która od kilku lat przeżywa swój renesans.