Przejdź do treści Skocz do menu Dodatkowe informacje

 

Logo - Kapitał ludzki, Narodowa Strategia SpójnościLogo - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie GdańskimLogo - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny

Człowiek - najlepsza inwestycja

Zakończenie kursu komputerowego

Na zdjęciu: uczestnicy kursu komputerowegoPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim informuje, że w okresie od 13 września do 9 listopada br. odbywały się zajęcia kursu komputerowego zorganizowane w ramach projektu ”Stacja- Pomoc Rozwój Radość”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W kursie udział wzięło 18 osób (w tym 15 osób niepełnosprawnych) podzielonych na 3 grupy szkoleniowe: dwie początkujące i jedną zaawansowaną. Poruszana tematyka dostosowana była do potrzeb uczestników. Czas szkolenia każdej z grup wynosił 24 godziny.

Kursanci z grup o początkującym stopniu zaawansowania, którzy nie mieli do tej pory kontaktu z komputerem, zostali przygotowani do samodzielnej pracy z komputerem i rozpoczęli swoją przygodę z nowoczesnymi technologiami. Wszyscy uczestnicy zaś zdobyli nowe umiejętności i doświadczenie, czym poprawili swoją pozycją na rynku pracy i uświadomili sobie, że komputer jest obecnie zwykłym narzędziem pracy wielu zawodów.

Udział uczestników projektu w zajęciach kursu komputerowego było bez wątpienia rewelacyjną formą inwestowania w siebie.