Przejdź do treści Skocz do menu Dodatkowe informacje

 

Logo - Kapitał ludzki, Narodowa Strategia SpójnościLogo - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie GdańskimLogo - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny

Człowiek - najlepsza inwestycja

Wydarzenia EFS 2012 - PCPR Starogard Gdański

Zakończenie kursu języka angielskiego i kursu fotograficznego - EFS 2012

czwartek, 13 grudnia 2012 11:05

Na zdjęciu: uczestnicy kursu języka angielskiegoPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim informuje, że dnia 30 listopada zakończyły się zajęcia kursu języka angielskiego, a dnia 5 grudnia zajęcia kursu fotograficznego.

Oba kursy realizowane były w ramach projektu systemowego „Stacja – Pomoc Rozwój Radość” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i Upowszechnienie Aktywnej Integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs języka angielskiego rozpoczęło i zakończyło 19 uczestników. Kurs trwał łącznie 40 godzin i realizowany był w 3 grupach (dwie początkujące i jedna grupa zaawansowana). Kurs ukończył się egzaminem, który wszyscy zakończyli z wynikiem pozytywnym.

Kurs fotograficzny rozpoczęły i zakończyły 4 osoby. Zajęcia realizowano w 2 grupach po 2 osoby. Ilość godzin szkolenia wyniosła 36 na grupę.  Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się w zakładzie fotograficznym.  Frekwencja na zajęciach wyniosła 100 %

 

Zakończenie kursu komputerowego - EFS 2012

czwartek, 06 grudnia 2012 11:40

Na zdjęciu: zajęcia na kursie komputerowymPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim w ramach realizacji projektu systemowego „Stacja - Pomoc Rozwój Radość” zorganizowało dla 20 uczestników kurs komputerowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs został zlecony Zakładowi Doskonalenia Zawodowego na podstawie ogłoszonego przetargu.

Uczestnicy kursu komputerowego to wychowankowie rodzin zastępczych, młodzież będąca w trakcie usamodzielnienia i osoby niepełnosprawne. Zainteresowani zostali podzieleni na grupy pod względem posiadanej wiedzy na grupy: dwie początkujące i dwie zaawansowane.

Uczestnicy kursu komputerowego otrzymali drukowane materiały szkoleniowe, podręcznik, pamięć USB, płyty CD, DVD oraz zapewniono poczęstunek.

Po zakończeniu kursu i zaliczeniu egzaminu końcowego uczestnicy uzyskali zaświadczenia oraz certyfikaty.

   

Zakończenie kursu stylizacji paznokci - EFS 2012

środa, 28 listopada 2012 12:51

Na zdjęciu: zajecia na kursie stylizacji paznokciPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim informuje, iż dobiegł końca kurs stylizacji paznokci zorganizowany dla uczestniczek projektu „Stacja – Pomoc Rozwój Radość”. Szkolenie rozpoczęły i zakończyły 4 osoby. Frekwencja na zajęciach wyniosła 100 %.

Uczestniczki kursu pozyskały wiedzę m.in. z zakresu pielęgnacji i zdobnictwa paznokci dłoni i stóp (manicure japoński, francuski, manicure i pedicure klasyczny itp.). Zajęcia odbywały się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, w małej grupie. Dzięki temu instruktor miał stały kontakt z kursantkami, mógł poświęcić odpowiednią ilość uwagi, służyć pomocą i radą. Wszelkie trudne do wykonania elementy były wypracowywane indywidualnie, przez co instruktor mógł obserwować pracę uczennicy i wyłapać błędy na bieżąco. Dzięki praktycznym zajęciom kursantki mogły czuć się pewnie, że poszczególne zabiegi kosmetyczne na dłoniach i stopach wykonują właściwie. Grupa wzajemnie się motywowała, by zdobyć jak najwyższy poziom umiejętności. Profesjonalny manicure powinien utrzymywać się nawet kilka tygodni. Panie, które płacą za usługę, realizują swoje pragnienia, chcą pięknie wyglądać- mieć zadbane paznokcie dłoni i stóp przez długi czas.

Dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach uczestniczki pozyskały nowe umiejętności zawodowe w w/wymienionym zakresie, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, które dają szansę zatrudnienia w przyszłości.

   

Kurs fotograficzny trwa - EFS 2012

wtorek, 20 listopada 2012 15:38

Aktualnie trwa kurs fotograficzny zorganizowany dla 4 uczestników projektu systemowego „Stacja – Pomoc Rozwój Radość” w ramach Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działania 7.1 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji, Poddziałania 7.1.2 Rozwój i Upowszechnianie Aktywnej Integracji współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy podczas zajęć do tej pory poznali szereg wiadomości teoretycznych o fotografii m.in. rodzaje i budowy aparatów fotograficznych, źródła światła stosowane w fotografii, techniki wykonywania zdjęć i obróbkę materiału fotograficznego. Zajęcia praktyczne odbywają się w dwóch 2-osobowych grupach szkoleniowych nie tylko w profesjonalnym studiu fotograficznym, lecz również w plenerze. Uczestnicy mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt fotograficzny i opiekę fachowca.

Kurs fotograficzny pozwala każdej osobie, która pasjonuje się robieniem zdjęć na to, aby mogła ona jeszcze lepiej owe zdjęcia wykonywać. Kurs ma pokazać nowe możliwości, dzięki którym łatwiejsze będzie wykorzystanie zagmatwanych opcji aparatu (wyłączenie trybu AUTO) lub chociażby możliwości wykonania ładnego zdjęcia podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Zdjęcia mają być wyrazem tego, co chce się niepowtarzalnego przekazać, a nie dziełem przypadku. Kurs pozwala usystematyzować wiedzę, zwrócić uwagę na istotne elementy. Dobre zdjęcie jest skomponowanym obrazem o czytelnym przekazie- nie będzie prześwietlone, ani poruszone i eksponuje ostrością to, co najważniejsze. Udział w kursie to czas spędzony kreatywnie.

   

Kurs barmański - EFS 2012

poniedziałek, 12 listopada 2012 13:19

Na zdjęciu: uczestnicy kursu barmańskiegoDnia 10 listopada br. zakończyły się zajęcia kursu barmańskiego z obsługą kelnerską.

Uczestnicy pozyskali stosowną wiedzę teoretyczną i praktyczną do wykonywania tego zawodu.

Każdy z uczestników kursu zdał sobie sprawę z faktu, że nie jest to zawód łatwy. Osoba taka musi posiadać odpowiednie umiejętności techniczne wykonywania napojów, musi posiadać odpowiednie predyspozycje psychologiczne (cierpliwość, talent do obcowania z ludźmi, gdy istnieje taka potrzeba zabawia klientów, stwarza atmosferę kultury picia). Barmana można określić jako niewykwalifikowanego psychologa, który przygotuje nasze ulubione trunki i wysłucha zwierzeń, poradzi i wesprze. Praca barmana w stylu free, określana jest jako „teatr jednego aktora”, która łączy funkcję reżysera, scenarzysty i aktora w jednym.  W zawodzie tym można pracować nie tylko w pubach i restauracjach, ale również na statkach. Od barmana w dużym stopniu zależy, czy goście zdecydują się na ponowne odwiedzenie restauracji czy pubu. Ponowne wizyty gości są dowodem na profesjonalną obsługę oraz uznaniem dla jego zdolności.

Ponadto informujemy, iż obecnie trwają zajęcia kursu fotograficznego, natomiast w dniu 12 listopada 2012r. rozpoczyna się kurs stylizacji paznokci.