Przejdź do treści Skocz do menu Dodatkowe informacje

 

Logo - Kapitał ludzki, Narodowa Strategia SpójnościLogo - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie GdańskimLogo - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny

Człowiek - najlepsza inwestycja

Aktualności - PCPR Starogard Gdański

Komunikat nt. Pilotażowego programu "Absolwent"

środa, 21 czerwca 2017 18:24

Dnia 28 kwietnia 2017 roku został ogłoszony konkurs w ramach pilotażowego programu "ABSOLWENT".

Wnioski w ramach konkursu mogą być składane do dnia 30 czerwca 2017 roku.

 

Do pobrania:

 

Informacja - 11-4 Hufiec Pracy w Starogardzie Gdańskim zaprasza do kontynuacji bezpłatnej nauki w roku 2017 / 2018

piątek, 02 czerwca 2017 13:02

 

   

Komunikat - informacja PFRON o rozpoczęciu realizacji pilotażowego programu "PRACA - INTEGRACJA"

wtorek, 30 maja 2017 16:42

Do pobrania:

   

Program Pomocy Dzieciom stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

piątek, 17 marca 2017 11:13

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Chcemy pomóc tym, którzy ze swym cierpieniem i ogromnymi problemami pozostają osamotnieni. Utworzyliśmy fundusz pomocy stypendialnej aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących. Procedury programu zostały przez nas tak zaplanowane, by w jak najmniejszym stopniu obciążały wnioskodawców i stypendystów. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków kontaktujemy się z rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają nam do weryfikacji.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina. Jednym z kluczowych założeń Programu jest dążenie do trwałej poprawy sytuacji życiowej stypendystów, na przykład poprzez zmianę warunków mieszkaniowych czy też podwyższenie kwalifikacji zawodowych zarobkujących członków rodziny.

Wnioski przyjmujemy do dnia 9.04.2017 roku.

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem naszego stypendium.

Wszystkie informacje na stronie internetowej:

www.dla-dzieci.spes.org.pl

 

Załączniki do pobrania:

Ulotka informacyjna

   

Informacja PFRON z dnia 13.03.2017

wtorek, 14 marca 2017 11:36

Oddział Pomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż Zarząd PFRON na posiedzeniu w dniu 28.02.2017 r., Uchwałą nr 16/2017 przyjął procedury nowego programu pn. "STABILNE ZATRUDNIENIE - osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej".

Załącznik do pobrania:

Pismo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Oddział Pomorski - z dnia 13.03.2017 r.