Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim - PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY

Informacje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim

PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY

PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC DOMOWĄ

 

Jeśli trudno Ci radzić sobie z agresją wobec najbliższych, jesteś osobą, która stosuje przemoc i chcesz to zmienić zgłoś się do udziału w PROGRAMIE.

 

Program jest kierowany w szczególności do osób skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie; osób zobowiązanych do uczestnictwa w programie
korekcyjno-edukacyjnym dla sprawców przemocy oraz osób, które w wyniku innych okoliczności chcą wziąć udział w programie korekcyjno-edukacyjnym.

Celem programu jest powstrzymanie osoby stosującej przemoc w rodzinie przed dalszym stosowaniem tej przemocy poprzez:

  • rozwijanie umiejętności samokontroli
  • kształtowanie umiejętności w zakresie wychowywania dzieci bez używania przemocy
  • uznanie przez sprawcę przemocy faktu jej stosowania
  • zdobycie i poszerzenia wiedzy na temat mechanizmów powstawania przemocy domowej
  • zdobycia umiejętności komunikowania się i rozwiązywania konfliktów w rodzinie bez stosowania przemocy
  • uzyskanie informacji o możliwościach podejmowania działań terapeutycznych

 

Osoba stosująca przemoc w rodzinie, u której zostało rozpoznane uzależnienie od alkoholu lub narkotyków i innych środków odurzających, substancji psychotropowych albo środków zastępczych, przed udziałem w programie korekcyjno-edukacyjnym zobowiązana jest ukończyć terapię uzależnień.

 

W pierwszej kolejności do uczestnictwa w programie będą przyjmowane osoby z powiatu starogardzkiego.  Zajęcia w ramach programu mają charakter grupowy, czas trwania programu wynosi 60 godzin dydaktycznych. W zależności od sytuacji epidemicznej w kraju zajęcia będą się odbywały stacjonarnie bądź online.

Informacje dotyczące organizacji zajęć i możliwości w nich uczestnictwa uzyskać można pod nr tel.:
515282745 lub  adresem e-mail: interwencja@pcprstarogard.pl.

Program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie w powiecie starogardzkim realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim w ramach  Programu przeciwdziałania przemocy domowej oraz ochrony osób doznających przemocy domowej Powiatu Starogardzkiego na lata 2023 - 2028.

Banery/Logo