Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim - REHABILITACJA SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Informacje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim

REHABILITACJA SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zarządzenie Nr 10/2024 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim z dnia 04.03.2024 r.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim informuje, że istnieje możliwość złożenia wniosków   o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do wszystkich zadań wynikających z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu System Obsługi Wsparcia (SOW) sow.pfron.org.pl

 

Warunkiem złożenia wniosku za pośrednictwem systemu SOW jest posiadanie podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

 

INTERESANTÓW PRZYJMUJEMY W GODZINACH:                    

PONIEDZIAŁEK   8:00 – 15:00

WTOREK              8:00 – 15:00

ŚRODA                 8:00 – 16:30

CZWARTEK          8:00 – 15:00

PIĄTEK                 8:00 – 13:30

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W tym zakresie możesz ubiegać się o:

 1. Dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych.
 2. Dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się.
 3. Dofinansowanie zakupu sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego dla osób fizycznych i prawnych.
 4. Dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych, (wniosek składa się w terminie do dnia 30 listopada roku poprzedzającego realizację zadań).
 5. Dofinansowanie ze środków PFRON zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny (wniosek składa się w terminie do dnia 30 listopada roku poprzedzającego realizację zadań).
 6. Programy specjalne.
 7. Informacja dot. uprawnień osób niepełnosprawnych.

 

Wnioski do pobrania:

„DO WNIOSKU NALEŻY DOSTARCZYĆ WSZYSTKIE DOKUMENTY W ORYGINAŁACH, CELEM POTWIERDZENIA ZA ZGODNOŚĆ KOPII Z ORYGINAŁEM”

UWAGA:
Wszystkie wnioski są plikami w formacie *.odt (Libre Office)
Do wypełnienia wniosków proszę używać darmowego programu Libre Office – do pobrania ze strony: https://pl.libreoffice.org/download/download

 

WNIOSKI O DOFINANSOWANIE SPORTU, KULTURY I REKREACJI ORAZ SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO DLA STOWARZYSZEŃ BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ SYSTEM OBSŁUGI WSPARCIA (SOW) PFRON.

 

Proszę wybrać wersję odpowiednią do zainstalowanego systemu – 32 lub 64 bit

https://www.libreoffice.org/donate/dl/win-x86/6.4.1/pl/LibreOffice_6.4.1_Win_x86.msi

https://www.libreoffice.org/donate/dl/win-x86_64/6.4.1/pl/LibreOffice_6.4.1_Win_x64.msi

 

 

Artykuły

 • WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

  Ruszyła pierwsza w Polsce bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego!

  500 rowerów trójkołowych, 1000 balkoników, 1000 wózków, 1000 par kul ortopedycznych – i to jeszcze nie wszystko! Czegoś takiego w Polsce nikt jeszcze nie zrobił! Właśnie ruszyła bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.
  Urazy po wypadkach komunikacyjnych, powrót do zdrowia w domowych warunkach, trwała niepełnosprawność ruchowa – we wszystkich tych sytuacjach niezwykle istotna jest pomoc ułatwiająca codzienne funkcjonowanie osób dotkniętych problemami. Teraz dostępność sprzętu potrzebnego do rekonwalescencji nie będzie trudnością nawet dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kosztowny zakup lub wypożyczenie.

  Wypożyczalnia sprzętu jest formą pomocy osobom z niepełnosprawnością, ale również sposobem na podziękowanie wszystkim ludziom, którzy oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów można udostępniać osobom z niepełnosprawnością trójkołowe rowery, wózki, kule i chodziki.

  Jaki sprzęt będzie można wypożyczyć?
  Do dyspozycji wypożyczających będą m.in. stabilne rowery trójkołowe, umożliwiające jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Rowery będą dostępne w trzech rozmiarach – dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
  Kolejny sprzęt to wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić.
  Kule ortopedyczne wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu i pomagają w
  utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę.
  Z kolei balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są wykonane z lekkich materiałów, ale jednocześnie stanowią solidną konstrukcję.
  Asortyment wypożyczalni będzie niebawem powiększony o kolejne sprzęty.

  Jak wypożyczyć sprzęt?
  Sprzęt będzie dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna zapisać się na listę wypożyczających dostępną na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Sprzęt będzie wypożyczany na określony czas – 2 miesiące, 3 miesiące lub pół roku. Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu

  Więcej informacji jest dostępnych na stronie Fundacji Eco Textil:  https://ecotextil.pl/

  Czytaj Więcej o: WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

Banery/Logo