Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim - DOSTĘPNY SAMORZĄD – GRANTY

Informacje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim

DOSTĘPNY SAMORZĄD – GRANTY

Dostępny samorząd – granty

 

W dniu 07.06.2023 roku Powiat Starogardzki zawarł umowę nr DSG/1041 z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o powierzenie grantu w ramach projektu „Dostępny samorząd-granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

W ramach zawartej umowy Powiat Starogardzki otrzymała grant w wysokości 96 215,66 zł.

Przedsięwzięcie grantowe realizowane jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim.

Celem przedsięwzięcia grantowego jest poprawa dostępności do usług świadczonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niepełnosprawnych.

W ramach realizowanego grantu zamontowane zostały automatyczne drzwi wejściowe, które

ułatwią osobom z niepełnosprawnością ruchową wejście do budynku. Czujniki otwierania drzwi wykrywają osoby o różnym wzroście, a także psa asystującego. Drzwi znajdujące się w przedsionku zostały wymienione również na drzwi automatyczne, w kolorystyce skontrastowanej do koloru ścian. Posadzki na schodach wewnętrznych, cokoliki oraz podstopnie zostały wykonane z kamienia twardego (granit). Zamontowane zostały pochwyty stalowe na wspornikach oraz balustrady schodowe ze stali nierdzewnej przystosowane do potrzeb osób z szczególnymi potrzebami w tym osób niepełnosprawnych. Posadzka w ciągach komunikacyjnych na parterze została wykonana z wykładziny z tworzyw sztucznych typu tarkiett. Została ona również oznaczona pasami z płytek poliuretanowych (kierunkowe, wałeczkowe z wypustkami) specjalnie dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Zakup pętli indukcyjnych umożliwia prawidłową obsługę osób z niepełnosprawnością narządu słuchu. W czasie przedsięwzięcia Grantobiorca zatrudniał firmę doradczą, która pomagała m.in. w przygotowaniu postępowań, wyborze odpowiedniego wykonawcy oraz nadzorowała prawidłową realizację usług.

Banery/Logo