Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim - INTERWENCJA KRYZYSOWA

Informacje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim

INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim ul. Mickiewicza 9, działa Punkt Interwencji Kryzysowej, który realizuje świadczenia (zadania) z zakresu pomocy społecznej wymienione w ustawie o pomocy społecznej. Należą do nich: interwencja kryzysowa oraz poradnictwo specjalistyczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi psychicznej oraz umiejętności samodzielnego radzenia sobie z problemami u tych osób. W ramach PIK można skorzystać z pomocy psychologa, pedagoga specjalnego, pracownika socjalnego oraz prawnika.

Punkt Interwencji Kryzysowej współpracuje z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Sądem Rodzinnym, pedagogami szkolnymi i kuratorami sądowymi. Raz w miesiącu w PCPR odbywają się spotkania w trakcie których omawiane są najbardziej pilne i trudne do rozwiązania sprawy. W spotkaniach tych uczestniczą wszyscy pracownicy merytoryczni PCPR, Sędzia Rodzinny oraz kierownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych i inni. We współpracy z Policją rejestrujemy i wspomagamy rodziny, w których założono ,,Niebieskie Karty”.

Można do nas zadzwonić, przyjść lub napisać. Czekamy na osoby, w których życiu wydarzyło się coś co zaburzyło dotychczasowy spokój, które doświadczyły przemocy fizycznej bądź psychicznej. Oferujemy pomoc w uzyskaniu dostępu do najwłaściwszych form pomocy i  wsparcia.

PIK jest czynny przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu w pokoju nr 3.

Porady udzielane są bezpłatnie po uprzednim umówieniu się na spotkanie pod numerem tel. 58-56-023-20 lub indywidualnie w sekretariacie PCPR.

Banery/Logo